Jdi na obsah Jdi na menu
 


Selena

9. 12. 2008

 

 

 

 

 

 

The story of a girl who had a spirit to believe in a dream and the courage to make it come true

 

                           Selena

              Obrazek

Obrazek

 

 

 

 

Obrazek

 

The film tells the story of life of Mexican "Tejano" style singer Selena and the progress of her career resulting in No.1 US album. Written by Anounymous

"Selena" tells the story of Latin Queen Selena Quintanilla-Perez, who was the most popular Latin Singer at the time of her tragic death at the age of only 23 years in 1995. The film tells the story of the singer as she is accidently discovered by her own father at the age of 10. Her life story takes off when Jennifer Lopez accurately portrays Selena through her unforgettable concerts, her family struggles, and her secret marriage to her guitarist Chris Perez.

I think that if she live now she is the most popular singer in the world.

I think - better film could Jennifer never made!

Born: 16-Apr-1971
Birthplace: Lake Jackson, TX
Died: 31-Mar-1995
Location of death: Corpus Christi, TX
Cause of death: Murder
Remains: Buried, Seaside Memorial Park, Corpus Christi, TXGender: Female
Race or Ethnicity: Hispanic
Sexual orientation: Straight
Occupation: SingerNationality: United States
Executive summary: Crossover Tejano music starOne of the leading stars of Tejano music, Selena first began publicly performing at the age of 10, with a band which included both her siblings and her father. As Selena and Los Dinos, they would entertain patrons of her father's restaurant in Texas, eventually releasing their first album in 1983. By 1986, Selena's steadily-growing popularity earned her both Female Vocalist of the Year and Performer of the Year honors at the Tejano Music Awards. This led to the interest of EMI Latin, who signed her to a lucrative recording contract in 1989.Between 1990 and 1993, EMI released three Selena albums -- the second, Ven Conmigo, achieved gold status, and the third, Selena Live, earned her a Grammy award. During this time period, the singer eloped with her Los Dinos guitarist, Chris Perez, despite her father's opposition to the relationship. Also during these years, Selena opened Selena Etc., a pair of Texas fashion boutiques that further capatalized on her escalating popularity. As with so many popular singers, the inevitable venture into acting was made when Selena appeared in the 1994 romantic comedy Don Juan De Marco.In the first few months of 1995, work got underway for Selena's first major crossover album, to be released by the EMI-associated label SBK. Following an attendance-breaking concert at the Houston Astrodome in March, the singer discovered that the president of her fan club, Yolanda Saldivar, had been embezzling funds from her fashion boutiques; a confrontation was made with Saldivar at a hotel, who subsequently shot Selena to death with a handgun. The partially-completed album, Dreaming of You, was released in July and reached the number one position on the mainstream charts.

A film based on Selena's life, in which the singer was portrayed by singer/actress Jennifer Lopez, was released in 1997.

 

Tento film je natocený asi 2 roky po smrti Seleny Quintanilly Perez. Je tam zfilmován celý Selenin život v podání Jennifer Lopez. Tento film je strašně krásný, je tam hodně Seleniných koncertů naživo, soukromí, celej vzestup kariéry..prostě celý její život až do tragické smrti...písničky které za její život nazpívala byli fakt kouzelné! Myslim si ,že kdyby ji nezavraždili, tak je ten jednou z nejpopulárních a nejoblíbenejších zpěvaček světa...nakonci je film hodně smutný...Selenu zavraždila prezidentka jejího fanklubu kterou Selena považovala za přítelkyni...tu babu uplně nasnášim co jí zabila..Ten film je tak hezkej, že jsem si ho fakt oblíbila a je to muj nejlepší film! Fakt ho doporučuju....(kdyžtak je dostání u mě na dvd)

tady je celej Selenin život o kterém vypráví i film:

Selena Quintanillová Pérez nejlépe známá jako Selena, byla americko-mexická zpěvačka, uznávána v době její smrti jako královna Techanské hudby. Selena se narodila jako nejmladší dítě mexického přistěhovaleckého páru a první album bylo vydáno v jejích 12 letech. V techanské hudbě jí byla roku 1987 udělena cena

zpěvačky roku . Tato cena jí vynesla kontrakt s EMI. Na počátku devadesátých let se s alby, jako Selena Live!, stala hvězdou ve španělsky mluvících zemích- například v Mexiku. S tímto albem vyhrála roku 1993 cenu Grammy za nejlepší Mexicko-americké album. Píseň Amor Prohibio se v roce 1994 udržela mezi čtyřmi nejlepšími španělskými hity.

Vražda, spáchána Youlandou Saldívarovou, jí dala ve 23 letech legendární postavení ve Spojených státech i v Mexiku 12. dubna 1995, dva týdny po její smrti, vyhlásil George W. Bush coby guvernér Texasu, její narozeniny jako Selenin Den v Texasu. V roce 1997 byl natočen film, ve kterém Selenin život ztvárňuje Jennifer Lopez. Selena je současně připomínána muzeem a bronzovou sochou v životní velikosti, Mirador de la Flor v Corpusi Christi, která je každý týden navštěvována stovkami fanoušků.

Počátky kariéry
Selena Quintanillová se narodila v Lake Jackson v Texasu jako nejmladší dítě Abrahama Quintanilly, úředníka v expedičním oddělení a bývalého zpěváka a Marcely Quintanillové. Oba byli mexičtí přistěhovalci. Zpívat začala v šesti letech a v devíti její otec založil hudební skupinu Selena y Los Dinos, v jejímž čele stála. Skupina zpočátku hrála v Quintanillově rodinné restauraci “Papagallos,” ale restaurace zkrachovala brzy po založení skupiny. Rodina zbankrotovala a byla nucena opustit svůj domov. Sebrali své veškeré hudební vybavení a starý autobus a rodina se přemístila do Corpus Christi vTexasu. Tam hráli při každé příležitosti – na rozích ulic, na svatbách, quinceañeras a trzích.

Toto úsilí o popularizaci jejich jména se vyplatilo v roce 1984, kdy Selena ve 12letech nahrála své první album v místní gramofonové firmě. Album ale nebylo prodávané v obchodech a její otec zkoupil všechny originály . Album bylo později povolené v roce 1995 pod titulem Mis Primeras Grabaciones.

Selena byla považována za bystrou studentku -když byla v škole.J ak se stávala více populární, cestovní požadavky a plány představení se začaly míchat do její výchovy. Otec ji stáhl ze školy úplně, když byla na osmém stupni. Přesto v sedmnácti letech získala diplom střední školy- americké školy korespondence v Chicagu a byla přijata na státní univerzitu v Louisianě. V roce 1986 vydala Selena své druhé album, Alpha. V roce 1986 byla objevena dvěmi důležitými osobnostmi v Tejanském hudebním průmyslu: Rickem Trevim, zakladatelem Tejano hudební ceny a Johnnym Canalesem, konferenciérem populární televizní estrády ve španělštině , ve které se Selena prezentovala již ve 12letech.

Úspěchy
U Tejano hudby Awards v roce 1987, Selena převzala cenu za Zpěvačku roku (tato " vláda" v Awards trvala dalších sedm let). V roce 1988 vydala Selena dvě alba, Preciosa a Dulce Amor. V roce 1989 Jose Behar, vůdčí osobnost Sony Latin Music division, podepsal za Selenu smlouvu s Capitol/EMI - nahrávací společnost pod jménem Behar. Behar později prohlašoval, že tuto smlouvu za Selenu podepsal , protože si myslel, že má příští Glorii Estefan. Selena také podepsala smlouvu s Cocou-Colou a tím se stala jednou z jejich mluvčích pro ten rok a její koncerty přitáhly tisíce lidí.

V roce 1988 se Selena setkala s kytaristou Chrisem Perezem,který měl vlastní skupinu. Quintanillova rodina jej najala jako kytaristu do skupiny v roce 1990 a Selena s Chrisem se brzy zamilovali. Otec nejprve neschvaloval vztah mezi Perezem a Selenou a vyhodil ho ze skupiny. Časem vztah akceptoval a řekl Seleně, že se Perez může vrátit jen jestliže se vezmou a přestěhují blízko rodinného domu. To Selena přijala a 2. dubna 1992 se provdala za Pereze v kraji Nueces v Texas. Quintanilla přidal příjmení Perez k jejímu vlastnímu.

V roce 1990 Selena vydala další album, Ven Conmigo, složené jejím hlavním skladatelem a bratrem Abrahamem Quintanillou III. Ve stejnou dobu registrovaná zdravotní sestra a fanoušek Yolanda Saldívar navrhuje otci Seleny myšlenku na spuštění fanklubu. Jejímu
přání
bylo vyhověno a tak se stala prezidentkou klubu a manažerkou jejích butiků. Saldívar se stala blízkou přítelkyní rodiny Quintanillů , ale později toto přátelství zradila. Další album hitu, Entre Mi Mundo, bylo spuštěno v roce 1992 a dosáhlo zlatého postavení. Písně z toho alba, jako například “Como La Flor”, pomohly udělat ze Seleny hvězdu. Její album Live! (1993) jí vyhrálo cenu Grammy za Nejlepší mexicko- americký výkon.

V roce 1994, Selena vydala další album, Selena zatím pokračovala v cestě s které vyhrálo další cenu Grammy za Mexicko-americké album roku. Selena také začala navrhovat a vyrábět vlastní
linii
oblečení pro rok 1994. Otevřela dva butiky nazvané Selena Inc., jeden z Corpuse Christi a další v San Antoniu.Každý zařídila s vlastním ubytováním a kosmetickým salónem. Hispánský obchodní časopis napsal, že zpěvačka vydělala přes pět miliónů dolarů z těchto butiků.Vyhlásil ji jako jednu z dvaceti nejbohatších hispánských umělců na světě, a Tejankou číslo jedna. Selena byla uváděna vedle Erika Estrada V Latinské mýdlové opeře Dos Mujeres, Un CaminoKdyž se objevila na programu, její cena vyletěla. Byla požádána, aby změnila svůj vzhled ,ale odmítla to kvůli rozdílnosti plánů.

Zatím Selena se svou skupinou pokračovala v přijímání poct; reklamní společnost Premio Lo Nuestro jim udělila úhrnem šest prestižních ocenění, zahrnující ocenění Nejlepšího latinského umělce a píseň roku “Como La Flor,” a Coca-Cola vyrobila památnou láhev na počest jejich pětileté spolupráce. Také její duet s Barrio Boys, “Dondequiera Que Estes” mířil k vrcholkům žebříčku oblíbenosti latinské tvorby. To pobízelo Selenu k cestě do New Yorku, Argentiny, Puerta Rica, a střední Ameriky, kde po ní byla rostoucí poptávka. Také duet se Salvadorianem, zpěvákem Alvaro Torres “Buenos Amigos” byl hit.

V roce 1994, Selena zatím pokračovala v cestě, zaznamenalo to takový obchodní úspěch v Mexiku ,že bylo čtyřikrát latinským hitem číslo jedna. Těsně sledovalo album “Mi Tierra” od Glorie Estefan, bod číslo jedna v žebříčku. Amor Prohibido se prodalo přes 400 000 kopií jen od března 1995 a dosáhlo tím zlatého postavení. V tomto okamžiku Quintanilla rozvinul plány nahrát album v angličtině. Začaly přípravy tohoto alba a Selena zatím pokračovala v cestě s albem Amor Prohibido.

V roce 1995 Selena ztvárnila podobu pro portrét v romantické komedie Don Juan DeMarco, kde hrál Marlon Brando, Johnny Depp, a Faye Dunawayová. Objevila se v pozadí za zpěvákem během první scény. Také v únoru 1995 Selena pořádala koncert na Houston Livestock Show a Rodeu v Houstonu Astrodome, který zaujal přes 60 000 fanoušků a to víc než takové hvězdy je jako George Strait, Vince Gill, a Reba Mcintireová. Nehledě na plný rozvrh Selena pokračovala v návštěvách místních škol a mluvila se studenty o důležitosti vzdělání. Věnovala čas občanským organizacím takovým jako D.A.R.E., a plánovala fundraising koncert. Tyto společenské demonstrace těžily z loajality její a z jejích stálých fanoušků. Selenino anglicky zpívané album bylo připravené v létě 1995. Z obavy,aby si její mexičtí fanoušci nemysleli ,že se od nich odvrátila, nahrála toto nové album také v Tejanském jazyku. Mezitím také plánovala otevření více jak dvou butiků, včetně jednoho v Monterrey v Mexiku.

Úmrtí
V roce 1995 rodina Quintanilla objevila, že Yolanda Saldívar, prezidentka fanclubu Seleny a manažerka jejích butiků, kradla
peníze
butikům, a společně se rozhodli ukončit s ní spolupráci. Brzy nato Selena souhlasila, že se setká se Saldívar v Days
hotelu

v Corpusi Christi vTexasu ráno 31. března 1995, aby získala doklady jako podklad pro daně. U motelu požadovala chybějící finanční listiny. Saldívar zdržela předání tím, že prohlásila, že byla znásilněná v Mexiku. Zpěvačka odvezla Saldívar do místní nemocnice, kde doktoři žádný důkaz o znásilnění nenašli. Ženy se vrátily k motelu, kde Selena znovu požadovala chybějící finanční listiny.

Tam hádka pokračovala kvůli zpronevěře a Saldívar vyndala zbraň ze své kabelky.Nejprve ji namířila na své vlastní čelo, potom na čelo Seleny. Jak zpěvačka odcházela z pokoje, Saldívar ji střelila do zad. Selena utíkala do manažerské kanceláře v hale pro pomoc se Saldivar za zády,nazývajíc Selenu "čubkou"! Před zhroucením na podlahu označila Saldívar jako útočníka a místnost , kde byla střelena. Ambulance a policie se dostavili na místo a doprovodili Selenu do nemocnice, kde zemřela na ztrátu krve v místní nemocnici v 1:05 P.M., ve věku 23let. Šestnáct dnů před jejími 24. narozeninami. Zbraň, která zabila Selenu, byla později zničena a její pozůstatky uvržené do Corpuse Christi Bay.

Smrt Seleny šokovala a rmoutila latince a nelatince napříč Spojenými státy. Hlavní stanice přerušily své pravidelné zprávy; Tom Brokaw ukazoval na Selenu jako “Mexickou Madonnu”. Na mnoha místech lidé uctívaly zpěvaččinu památku a rozhlasové stanice v Texasu hrály její hudbu non-stop. Její pohřeb přitáhl přibližně 60 000 truchlících, mnoho z nich přišlo ze zahraničí. Mezi osobnostmi, které se okamžitě přihlásili s kondolencí u Quintanillů,byli Gloria Estefan, Julio Iglesias a Madonna. Časopis People vydal památku ve cti Seleny. Pár dnů poté Howard Stern žertoval o pohřbu Seleny tím, že se z legrace navážel do truchlících a dělal poznámky k její hudbě včetně “tato hudba pro mě absolutně nic neznamená. Alvin a Chipmunks mají více duši a španělé mají nejhorší vkus v hudbě. Nemají žádnou hloubku.” Tyto poznámky rozzuřily celou hispánskou komunitu v celém Texasu.

Dva týdny po její smrti vyhlásil George W. Bush, pozdější guvernér Texasu, 16. duben jako “Selena Day” v Texasu. Bush prohlásil v tento den:

"Ztráta této mladé nadané zpěvačky se dotýká miliónů, které ji viděly nejen jako zpěvačku, ale také jako přítele. Její hudba a zvláštní přínos Texasu, Spojeným státům, Mexiku a světu budou stále inspirovat lidi všech věků a kultury.

To léto Selenino album Dreaming of You, kombinace španělských písní a několika anglických jazykových období, debutovalo jako číslo jedna na Vývěsní tabule hudebním žebříčku v USA .Udělalo z ní hispánskou zpěvačku číslo jedna a druhou nejvyšší debutantku v historii za Michaelem Jacksonem. Ke dni vydání tohoto alba se prodalo přes 175,000 kopií nahrávky této ženské popové zpěvačky a během prvního roku se prodaly dva milióny kopií . Takové písně jako “I Could Fall In Love” a “Dreaming Of You” byly velmi hrané na hlavních amerických rádiostanicích a podruhé dosáhly 25 .umístění na žebříčku Hot 100. Doposud, “Dreaming Of You” se prodalo přibližně čtyři milióny kopií v USA.

V říjnu 1995 v Houstonu porota odsoudila Saldívar z vraždy prvního stupně a poslala ji na doživotí do vězení, s možností propuštění za 30 let.
  

 

 

 

 

 

toto byla Selena:

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Obrazek

Obrazek

 

 

fotky z filmu:

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

казино х актуальное зеркало

(ZielaswosE, 2. 3. 2022 19:24)

по вашему мнению для вас отличный производитель

https://www.flickr.com/photos/74850639@N03/6736137389/in/photolist-bgfsXP-5WYAQi-WAkKNu-WAkKwY-5FFch7-jARJYA-zZqvCy-jgJJSS-pD6eFm-9MAAY-eK9BKu-bu3LQa-agGAyt-bu3LUa-poFjvq-5XpKfR-6vtTkv-23myxit-5mdHms-JpNWS8-amFwiw-8hiiFH-21ZkXxp-pGsNVv-7M7JEV-9Unoib-21ZkTU2-21ZkWMg-qmP6mH-hKLdHr-RbPGFj-4vzJj-4bW2rU-TtMmVs-bAC6sS-b8Gxsz-Q1Bp7F-jUb5Qt-78Q4zx-2vSKWd-21ZkZbz-6qeFdc-23myyLZ-21ZkYfM-397zwx-ds9Cz8-21ZkSAv-21ZkR1B-aiL9i4-23myB9e

wfbqDEQLL

Новое казино мостбет официальный сайт

(Arisosamy, 11. 11. 2021 1:54)

партнерская программа мостбет https://mostbet-wu3.xyz

играть бесплатно автоматы

(GelnyMees, 5. 11. 2021 1:55)

https://esppva.lt/community/profile/jefferycurry932
игровые автоматы
https://bowling.auction/community/profile/diannefay222827

как отличить hqd оригинал от подделки, признаки

(Mashagom, 29. 10. 2021 0:56)

электронная сигарета i am free - https://hqd.wiki

Major

(Kennethtoups, 10. 8. 2021 6:37)

This is a unique place for fashionable women's clothing and accessories.
We offer our clients women's clothing, jewelry, cosmetics and health products, shoes, bags and much more.
https://Newchic.vip/Zte4

the dome abuja

(AngelOceat, 26. 3. 2021 0:39)

minister of health https://fmohconnect.gov.ng/landing.html

Profit forex signals trade copier

(ForexCoard, 16. 3. 2021 2:42)

Forex market books. https://forex-trading-is.com

Forex books download

(Forexoptork, 21. 12. 2020 8:29)

Najlepsza aplikacja kalendarza forex. https://pl.forex-is.com

Новости заболеваний коронавируса

(DonaldFlese, 24. 7. 2020 18:32)

Статистика заражений коронавируса https://coronavirus-poslednee.ru/157-rossiyanam-dali-sovet-kak-zaschititsya-ot-novoy-shemy-moshennikov.html

Онлайн мониторинг заболеваний коронавируса

(DavidFrons, 9. 7. 2020 1:22)

Графики распространения коронавируса https://coronavirus-novosti.info/poslednie-novosti-i-statistika-na-karte-v-butane.html

Currency Exchange Brokers Analysis

(ForexCoard, 19. 3. 2020 22:36)

https://currency-trading-brokers.com/forex-comparisons-ratings-reviews-ireland.html Athbhreithniú is fearr forex bróicéirí.

selena

(Pavla, 20. 4. 2009 11:42)

.dobry den selenu uz mam stratila jsem vase stranky ale jste hodna ..posloucham jeji hudbu kazdy den na you tube je to nadhera, ale moc dekuji

pro pavlu

(anicka, 12. 3. 2009 17:33)

nebo mi kdyztak napiste email na ani.jahoda4@seznam.cz jestli to nechcete psat tady a abysme se domluvili..

pro pavlu

(anička, 12. 3. 2009 17:24)

Dobry den...muzu se zeptat, kde bydlite a jak ste nasla moje webstranky?...no ja mam Selenu na dvd a urcite s Vami v tom jejim zpivani souhlasim...ja neprodam to dvd, ale muzu ho prepalit...takze jedno prazdny dvd dtoji kolem 20 Kc...

selena viva

(pavla, 8. 3. 2009 18:02)

ahoj, nebo dobry den..rada bych dvd seleny kolik za to? mam ji taky moc rada je mi 42 a poznala jsem ji pres moji dceru ktera posloucha thaliu, ona naspivala 1 jeji pisnicku ale thalia nema na selenumohu tedy moooooooooooooooc poprosit?predem dekuji pavla

Hej!=D

(Mišutka=o), 10. 12. 2008 18:58)

Ten film vypadá fakt hustě!=o) A má dcl hezký písničky :o)

Selena

(anička, 10. 12. 2008 18:38)

kvalitnejsi film nez tenhle Jennifer nemohla nikdy natocit!